top of page

İREM ÜLGÜ ORHAN

Kendimi tanıma yolculuğum lise yıllarımda bir hastalığın beni sarsması ile başladı. O zamanlar beni harika yollara sokacağından bir haber, "bu hastalıkla nasıl baş ederim?" sorularına cevap bulmak için pek çok geleneksel ve geleneksel olmayan yöntemle tanıştım. Hastalık beni içime ve bilinmeyeni araştırmaya yönlendirdi. Daha sonra deneyimlediğim ve kendimde işe yaradığını gördüğüm şifa metodlarının bir kısmının eğitimlerini almaya başladım. Bildiklerimi paylaşmak, insanı anlamak ve yardım etmek değerlerim arasında olduğu için işe yarayan iyileştirici pratikleri paylaştığım eğitmenliği/danışmanlığı meslek olarak icra etmeye başladım. Yaklaşık 15 yıl önce başlayan bu yolculuk, beni doğunun değerli bilgeliği ile batının bilimsel pratiklerini birleştirerek kendi biricik atölyelerimi tasarlamaya itti. Hem atölyelerimde hem de danışmanlık pratiğimde aynı sentezden faydalanarak bireylerin kendilerini tanımalarına ve yaşam yolunda neşeyle akmalarına destek oluyorum.

 

Doğum tarih ve saatini bilen danışanlarıma astrolojik harita analizi hizmeti veriyorum. Bu analizi izleyen bireysel danışmanlık pratiğimde, özellikle kişilerin hedefleri ve esenlikleri önünde engel oluşturan, farkında olmadıkları düşünce ve davranış kalıplarını fark ettirmeye ve değişim yaratmaya dayalı kendine has koçluk/rehberlik metodlarımı ve mutluluk araçlarını kullanıyorum. Seanslarımız sürecince sorunların üstesinden geldiklerinde, bir farkındalık yaşadıklarında ya da soru işaretlerinin yerini kararlı ünlemler aldığında danışanlarımın gözlerindeki ışığı görmek, her defasında işime biraz daha tutkuyla bağlanmama sebep oluyor.

 

Akademik Eğitimler & Kurslar:

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler - Başkent Üniversitesi, 

Profesyonel Koçluk – House of Human Koçluk Eğitim Danışmanlık,

Science of Happiness - University of California Berkeley *GGSC, 

Positive Psychology - The University of North Carolina at Chapel Hill

Learning How to Learn; Powerful Mental Tools to Help You Master Tough Subjects - University of California San Diego, Positive Psychology: Martin E.P. Seligman's Visionary Science - University of Pennsylvania

Positive Psychology: Applications and Interventions - University of Pennsylvania

Positive Psychology: Resilience Skills - University of Pennsylvania

Positive Psychology Specialization Project: Design Your Life for Well-being - University of Pennsylvania

Vedik Astroloji (Temel - Orta - İleri Seviye) - DharmaVedas Academy - Gizem Heukelom

 

Bireysel Eğitimler & Kurslar:

Aykut Ogut & Esra Banguoğlu Worksohops, 

İlahi Nur – Kiara Windrider,

INKA Şamanik Öğreti & Uygulamaları – Kiara Windrider,

Anadolu Numerolojisi - Rafet Gökhan Ayyüce

bottom of page