top of page

BİYOGRAFİ

İREM ÜLGÜ ORHAN

Berkeley Üniversitesi’nde bulunan Science of Happiness (Mutluluk Bilimi) ile North Carolina Üniversitesi ve Pennsylvania Üniversitesi’nde bulunan Pozitif Psikoloji kürsülerinde, “Pozitif Psikoloji”, “Hayatınızı Mutluluk için Tasarlayın”,  “Zor Konularda Ustalaşmanıza Yardımcı Olacak Güçlü Zihinsel Araçlar”, “Pozitif Psikoloji Uygulama ve Müdehaleleri”, “Psikolojik Esneklik Becerileri” eğitimleri almış olan İrem Ülgü Orhan, bu bilimsel eğitimlerini, Kiara Windrider’dan öğrendiği şamanik öğretiler ile besleyerek, doğu batı senteziyle kendi biricik atölyelerini tasarlamakta. 

 

Bireysel danışmanlık pratiğinde, özellikle kişilerin hedefleri önünde engel oluşturan, farkında olmadıkları düşünce ve davranış kalıplarını fark ettirmeye ve değişim yaratmaya dayalı kendine has koçluk metodlarını ve mutluluk araçlarını kullanıyor. Koçluk, kişisel gelişim ve bilim alanındaki gelişmeleri büyük bir hevesle takip eden İrem, amacını "İnsan hayatına değer katmak ve her geçen gün daha çok kişinin potansiyelini gerçekleştirme fırsatı bulmasına yardımcı olmak" olarak özetliyor ve ekliyor; "Sorunların üstesinden geldiklerinde ya da soru işaretlerinin yerini kararlı ünlemler aldığında insanların gözlerindeki ışığı görmek, her defasında işime biraz daha tutkuyla bağlanmama sebep oluyor.”

 

İrem Ülgü Orhan, Mutluluk Danışmanlığı öncesindeki hayatında Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra, Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği, TBMM, Hürriyet Gazetesi, SkyTurk gibi kurumlarda çalışarak Türk siyasi yapısını tanıma şansı elde etti. Çeşitli sektörlerdeki yabancı uyruklu şirketlerde (U.S. Land Title LLC, LINAK Türkiye) uzun yıllar araştırma uzmanlığı ve pazarlama koordinatörlüğü yaptı. Profesyonel iş yaşantısı boyunca kurum içi problemlerin ve performans düşüklüklerinin sebeplerini araştırdı.

 

Akademik Eğitimler & Kurslar:

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler - Başkent Üniversitesi, 

Profesyonel Koçluk – House of Human Koçluk Eğitim Danışmanlık,

Science of Happiness - University of California Berkeley *GGSC, 

Positive Psychology - The University of North Carolina at Chapel Hill

Learning How to Learn; Powerful Mental Tools to Help You Master Tough Subjects - University of California San Diego, Positive Psychology: Martin E.P. Seligman's Visionary Science - University of Pennsylvania

Positive Psychology: Applications and Interventions - University of Pennsylvania

Positive Psychology: Resilience Skills - University of Pennsylvania

Positive Psychology Specialization Project: Design Your Life for Well-being - University of Pennsylvania.

 

Bireysel Eğitimler & Kurslar:

Aykut Ogut & Esra Banguoğlu Worksohops, 

İlahi Nur – Kiara Windrider,

INKA Şamanik Öğreti & Uygulamaları – Kiara Windrider,

Anadolu Numerolojisi - Rafet Gökhan Ayyüce.

 

bottom of page