MUTLU BİREY NASIL YETİŞİR EĞİTİMİ

Hayatımızın ilk 7 yılında bilgiyi adeta emiyoruz. İnanç kalıplarımız, hayata bakışımız ve dolayısıyla mutlu olma kapasitemiz bu yıllar içeriside belirleniyor. Hayatınızın ilk 7 senesi içinde bugün ortaya çıkan bilimsel verilere göre yetiştirilseydiniz hayatınız bugünden ne kadar farklı olurdu hiç düşündünüz mü? Mesela sınırlarınızın inanç kalıplarınız ile belirlendiğini, yani yetersiz ya da değersiz olduğunuz gibi düşüncelerin tamamen safsata olduğunu... İstediklerinizi başarabilmeniz için önünüzdeki tek engelin kendiniz olduğunu... Evet insanın inanası gelmiyor ama bunlar bilimsel gerçekler.

Biraz bu bilimsel verilerden bahsedelim öyleyse; örneğin beynimiz sabit, değişemez bir yapıya sahip değil. İstediğimiz yönde değişip gelişebiliyor. Bu özelliğe "nöroplastisite" deniyor. Yani siz bir konuya yeterince dikkatinizi verip emek sarfettiğinizde, nöral ağlarınızı güçlendirdiğinizde, o konuda yetkinleşmemeniz neredeyse imkansız. Sınırlarımız içeriden belirleniyor ve biz genlerimize etki edecek güce sahibiz. Hücrelerimizi yeniden yaratırken duygularımız aracılığıyla formlarına etki edebiliyoruz ve her gün hücrelerimizin %1'i yenileniyor. Duygularımızı kontrol edebilmek için bilimsel olarak bizi iyi hissettirdiği kanıtlanmış alışkanlıkları hayatımıza katabiliyoruz ve değişebiliyoruz, gelişebiliyoruz.

Bunun gibi pek çok bilgiyi hayatınıza katarak çocuklarınızı bu bilgiler ışığında yetiştirmek ister misiniz? Kendini tanıyan, hayatta neyin onu mutlu ettiğini yaşamının ilk yıllarında öğrenmiş, ne istediğini bilen, özgüvenli, yardımlaşmayı ve minnettar olmayı bilen mutlu çocuklar yetiştirmek sizce hayal mi? Kesinlikle değil !

Elbette tüm bilinçli ebeveynler mutlu ve hayata katkı sağlayan çocuklar yetiştirmek istiyor. Ancak farkında olmadan kendi kalıpları ile dünyayı gören, kendi eksiklerini de ister istemez çocuklarına geçiren nesillerin çocuklarıyız. Burada amaç suçlu aramak değil, zaten ortada bir suçlu da yok. Ancak bu durum değişmeli. Çocukların ve geleceğin toplumsal bireylerinin kaderi hayatlarının ilk 7 yılında belirleniyorsa, gelin ebeveynler olarak onları bilinçli bir şekilde, çağın bilimsel verilerine dayanarak yetiştirelim. Bizler çocuklarımızın duygusal hayatlarının mimarlarıyız. Mutluluğu yanlış yerlerde arayan, oradan oraya savrulan, pek çok şey elde etmiş olmasına rağmen neden tatmin olmadığını bilmeyen, depresif bir nesil yaratmak yerine, ne istediğini bilen, yardım sever, topluma katkı sağlayan, hayattan keyif alan, mutlu çocuklar yetiştirelim.  

Bu eğitimde amaç aslında bir taşla iki kuş vurmak; çocuklarımızı mutlu bireyler haline getirmek için aldığınız eğitim aslında sizin de mutlu olmak için gerekli bilgileri almanızı sağlayacak. Elbette bu bilgileri hayata katma sorumluluğu size ait, unutmayın çocuklar duyduklarını değil gördüklerini alma özelliğine sahiptir. Dolayısıyla bizler onlar için rol modelleriz. Hayatınızda bolluk ve mutluluğu deneyimlemek ve alışkanlık haline getirmek, dolayısıyle çocuğunuzu da içiniz rahat bir şekilde yetiştirmek için "Mutlu Bireyler Nasıl Yetişir?" eğitimine katılın. 

Eğitim anne-babalar ve potansiyel anne babalara, dolayısıyla mutlu olmak isteyen herkese açıktır :) 

Telif Hakkı © 2014-2020 İrem Ülgü Orhan. Tüm Hakları Saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır. https://www.iremulgu.com/

ADRES

Kadıköy, MODA - İstanbul

​bilgi@iremulgu.com

Tel:
+90 532 606 86 47

ÜYELİK

SOSYAL MEDYA KANALLARI​​

  • Instagram - Black Circle
  • YouTube
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Vimeo - Black Circle