İrem, hayatımın kalitesinin artmasını sağlayan insan... kendi değerimi anlamanın, değişimin en güzelini yaşamanın ve çevremdeki enerjiyi temizlemenin hafifliğini mutluluğunu bana hediye eden...
6 hafta boyunca o harika seanslarla büyüdüm, hafifledim ve değiştim. O kadar değiştim ki hala bazen bu noktaya gelmiş olmama hem şaşırıyor hem de şükür ediyorum. 
İyi ki seninle değişim için çalıştık, iyi ki her hafta buluştuk, iyi ki bana birşeyleri tokat gibi fark ettiren sorular sordun ve iyi ki yollarımız kesişti... Bana dünyamı cennete çevirmenin anahtarını verdiğin için çok teşekkürler, çoook!

Gözde Küçükşahin Çelik

Owner & Designer - 12 DESIGN

Aslında mutlu bir insan olduğumu düşünmeme rağmen Mutluluk Farkı eğitimi farkında olmadığım bir çok şeyi görmemi sağladı.

Hayatımda gözden kaçırdığım güzellikleri farkettim ve kıymetlerini anladım.Sevginin her şeyi güzelleştirdiğini, güzellikleri çoğalttığını bilmeme rağmen; onu ne kadar az gösterdiğimizi farkettim. Hayatıma güzel alışkanlıklar, alıştırmalar  kazandırmış oldum. Kısacası çok keyifli, verimli, mutluluk ve sevgi dolu bir eğitimdi. İrem de güler yüzü ve verdiği bilgilerle bizlere zamanın nasıl geçtiğini hiç fark ettirmedi. Bu şansı yakaladığım ve o gün o insanlarla o güzel ortamı ve bilgileri paylaştığım için minnettarım😍

Tuba Acar

Drama Eğitmeni

Mutluluk kavramı ve duyguları bilimsel yöntemle, yani mantığımı ikna edecek donelerle verdiğin için şu anda aksiyona geçmek çok rahat olacak benim için. Çünkü ne yaptığımı biliyor olacağım. Sadece tanımlar verip ilerlemedin, altlarını bilimsel verilerle doldurduğun için çok ikna edici oldu, ben bunun için çok teşekkür ederim. Meditasyon çok tatlıydı. Onu hayatıma katıcam, aslında zaten katmışım bu farkındalığı ama şimdi bilinçli bir şekilde uygulayacağım, o da güzel bir mücevher oldu benim için çünkü bazen zihnimi susturamıyorum. Artık elimde al sana diyebileceğim bir cevabım var. Birlikte olmak çok keyifliydi, bir arada olmamızın rastlantısal bir yanı yok bence. Her birinize çok teşekkür ediyorum. 

Sibel Ergeç

Freelance Reklam Yazarı

İrem'den kariyerim konusunda destek aldım. Görüşmeye başladığımızda kariyerime farklı bir yön vermek, 9 - 6 ofis işi dışında mutlu olabileceğim ve deneyimlerimi kullanabileceğim bir iş hayatına geçmek istiyordum. Hayallerimdeki seçenekler arasından bana en uygununu ortaya çıkartma ve bunun için adım atmama sebep olduğu için çok mutluyum. Sadece adım atmamı sağlamakla da kalmadı, bunun için aslında atacağım tüm adımları planlamamı sağladı. 

En önemlisi de Motivasyonumu ve kendime güvenimi sağlaması oldu. Kariyer konusunda adım atmak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyen herkese İrem'le görüşmesini tavsiye ederim. 

Saygın Olgu Ünal

Marketing Professional - Strategist, Creative

Pozitif duyguları tanımları ile görmek bile zaten insana fayda sağlıyor. Elimizin altında çalışacak birşey olması da harika başlamak için. Mesela şükran hangi kişiye karşılık gelir sorusu bana denk gelseydi ben sana derdim; bence bir yeteneğin var, bir insanın neye ihtiyacı olduğunu sezmeye dair sezgisel bir gücün var, o yüzden sana minnet duyuyorum. Bugün de öyle, hem böyle hiç beklemediğim kadar iyi bir eğitim, hem de bu güzel insanlarla beraber olmak çok güzeldi. Çok teşekkür ediyorum.

Hüseyin Murat Yılmaz

Pilot - THY

İrem'le çalışmaya, onu hiç tanımıyorken, Azra Kohen'le yaptığı röportajı tesadüfen okuduktan sonra karar verdim.

İyi ki de karar vermişim, İrem harika! İnsanlara onları mutlu etmenin formüllerini öğretmeye kendini adamış bir savaşçı. Bu nedenle hayatınızda bir tıkanmışlık olduğunu düşünüyorsanız hiç düşünmeden bu kadınla çalışın! Çekinmeyin, boşuna zaman kaybetmeyin!

 

İrem, hayatınızda sizin ilerlemenizin önündeki engelleri kendi yöntemlerinizle nasıl aşabileceğinizi ve hayatınızı nasıl daha iyi organize edebileceğinizi size gösteriyor. Yine de bunları uygulamak size kalmış, ama sizi yönlendiren ve desteğini sizden esirgemeyen  biri yanınızda olunca bunları gerçekleştirmek daha kolay oluyor.

Ayşegül Özdemir

Doktora Öğrencisi & Avukat

Bazı insanlar şans eseri çıkmaz karşınıza; ben alışkanlıklarımın arasında sıkışıp kalmış olarak tanıştım İrem hanımla; bana göremediğim, atladığım, düşünemediğim noktaları gösterdiğinde doğru kişiye güvendiğimi anladım. Hem koçum, hem arkadaşım oldu. Bana unuttuğum kendimi hatırlattı. Ona çok şey borçluyum. O ve sihirli sözcüklerine minnettarım.... "

Ecem Çelik

Üniversite Öğrencisi

Düşündüğümüz kadar mutsuz olmadığımızı anladık. Bire üç oranı değişik bir bakış açısı getirdi bana. Yani hayatımızdaki herşeyin olumlu duygulardan oluşması gerekmiyormuş . 1/4 oranında bir olumsuz duygunun da hayatımızda yer alması gerektiğini gördük. Bu bilgi iyi oldu aslında mutsuzluklar yaratan duygulara da sahip olmamız gerekiyormuş. Mutlu ve keyifli bir Cumartesiydi. 

Cenk Üner

Yönetim Kurulu Başkanı - Fornax Yazılım Ticaret A.Ş.

Hayatımızdaki iyi şeyleri daha da yüceltmenin gerektiğini anladım ben bugün. İyi şeylerin ne kadar çok farkına varıp telafuz edersek, tekrarlarsak onların daha çoğalacağı bilgisi benim için en önemli şey oldu bugün. Onun dışında zaten çok keyifliydi, hepinize doğum günümü benimle paylaştığınız için teşekkür ederim.. 

Sultan Üner

Fornax Yazılım Ticaret A.Ş.

Herkese 21 günlük bir yolculuk hediyesi verdin. Çok güzel bir şey söyledin, öğreniyoruz, her yerde örneğin okul hayatında vs. ama bunu nerede uyguluyoruz. Uyguladığımız zaman , o 21 günlük uygulamadan sonra aslında burada öğrendiklerimiz gerçekleşiyor. Ben şunu gördüm; daha önce uyguluyordum ama bir hafta uygulayıp nasılsa biliyorum diyerek bırakıyordum. Bu sefer bırakmayacağm, onu hissettim. Böyle eğitimlerde hep bir şeyler anlatılıyor ama uygulama kısmı eksik kalıyor. Teorik bilgi veriliyor “bunu yaparsan şöyle olur gibi”, ama eğitimin sonunda eğitim sana bir "to do" vermediği için onu biliyor gibi hissediyorsun ama aslında uygulamadığın için “bu eğitimi de aldım hiç bir şeye yaramadı" oluyor. Bu aslında kendinle alakalı, uygulama kısmıyla alakalı. O yüzden böyle bir "to do" verdiğin için sana teşekkür ediyorum. 

Mehmet Kara

Business Development Manager - Colomor

İşim gereği çok fazla katılamıyorum bu tarz şeylere ama seni merakla takip ediyorum, sana olan ilgimden ötürü de burdayım, çünkü çok samimi olduğunu biliyorum, biraz arkadaşımı yüceltmek istiyorum... Şu çok güzel; bende birşeyi bilmenin koşulu onun nesnesi ile karşılaşmak olduğu için , hani nesnesinden öğreniriz birşeyleri, hakikatli olan öyle bir şey. Onunla karşılaşmadıkça da farazi olur, havada kalır söylenen şeyler, enformasyon olur. Benim kafamda böyle bir ayrım var bilgi ve enformasyonla ilgili.. İlk defa bir workshop'ta felsefeye yer verildiğini görüyorum, Aristoteles’in "Eudaimonia" kavramından bahsedildiğini görüyorum. Mesleğim gereği bir çok eğitim aldık kurumumdan, kişisel gelişim açısından bize yardımcı olmaya çalışıyorlar. Ancak bu eğitimler çok enformatik kalıyordu. Bilgisel olarak da buna nerden ulaşabiliriz, nesnesini görmek açısından bu bir yolculuk olsa, başlamak istesek buna nerden ulaşabilirize bir cevap oldu aslında eudaimonia benim için. Aynı zamanda felsefe bilen birisi olarak da Bir değer atfediyorum; çok teşekkür ederim gerçekten, bir dayanak gösterebilmek çok önemli bişey. 

Elifcan Çuhadar

Kabin Amiri - THY

Kişisel gelişimle ilgili kitaplar okuyorum, yayınlar takip ediyorum. Teorik olarak bilgimin iyi olduğunu söyleyebilirim. Ancak bunu günlük yaşamda karşılaştığım sorunlara uygulamakta takıldığım yerler oluyordu. İrem'le bu konuda çok zevkle çalışıyorum. Mesela, hiç olmadık bir şey okurken, hani böyle kafanızda birden bir ışık yanar da aslında bildiğiniz, ama uzun süredir bir türlü kilit noktasını göremediğiniz bir konuyu bir anda çözersiniz ya; işte İrem'le çalışırken de öyle oluyor. Öyle güzel sorularla beni kendimle yüzleştirip, öyle analizler yaptırıyor ki, bir anda o kritik noktayı yakalıyorum. Hala ne zaman bir kısır döngüye girsem, ne zaman bir konuya takılıp kalsam İrem'den koçluk alıyorum. Size de tavsiye ederim ;)

Bahar Erkan

Suvla Şarapları Bölge Müdürü

Önceleri güzel olduğuna ve doğru olduğuna inandığım, deneyimlerden kalanlar, değiştiremeyeceğim ve asla tartışmaya dahi açmayacağım, tabulaştırdığım bir çok hayat öngürüm vardı. Nasıl da büyük bir ego ile yaklaşmışım bazı konulara ve neler neler büyümüş gözümde. Özellikle iş hayatımda aslalarım vardı; "olamaz-larım, yanlıştır bun-larım".. Sonra saygı değer şirket yöneticilerim tüm şirket personeline bir Koçluk çalışması hediye ettiler. Getirisi asla maddiyatla ölçülemeyecek bir ARMAĞAN. Peki neden bu çalışmayı bir armağan olarak görüyorum;
Tıkanmıştım, yaşam aynı durgunluğu ile hep aynılardaydı. Sabah kalk, işe gel, mesai bitsin, eve git ve kendine ayıracak bir saatin bile olduğuna inanmadan sürekli bir şikayet içinde sürüp gidemeyen bir yaşam tarzı. Bunların sorumlulularını hep etrafımda ya da geçmişimde ararken, birden bir gözden geçirilme programına katılıyorsunuz ve size koçlukta şu soruluyor; 
"Mecburiyetlerin bunlar mı?" Bu soru önce çok garip geldi; çünkü bu yaşam tarzının bana dayatıldığını düşünüp durmaktan kendimi alamıyordum ve bir soru daha: 

"Neden kendin bir yaşam seçmiyorsun?"

Düşün düşün düşün.

Bir yanda sadece size verilen görevlerin her şeyden daha önemli olduğuna inanmanız,bir yanda da hayalleriniz.Doğrusu biraz uzun sürdü hayallerime inanmak,inandım.Ne yapmalıyıma doğru bir yolculuğa çıktım.

Sonraya gelmek istiyorum sabırsızlıkla.

Sonra:Yani şimdilerde,her şeyden önce boş zamanlarımda-ki boş zamanım çok varmış-her şey mükemmel olmamalı,her şey olduğu kadar güzel olmalı ve öyle kalmalı düşüncesine bırakıyorum kendimi.Ailemi ne kadar sevdiğimi,yaptığım işlerin yeteri kadar iyi olduğunu,dışardaki baharın,kışın,yazın ne kadar dolu dolu olduğunu,mutlu insanların varlığını,hayatımızdaki en küçük bir yeniliğin dahi ne kadar bizi mutlu edebileciğini,kısaca her an kendimize bizi huzurlu hissettirebilecek bir şeyin mutlaka olduğunu,bakarsak bunu rahatlıkla görebileceğimizi düşünüyor.Elimden geldiğince o mutluluğu bulmaya çalışıyorum.

Tabii ki üzülecek, rahatsızlık duyacağımız bazı şeyler oluyor hayatta ve ben artık inanıyorum ki, bu huzursuzlukların üzerinde ne kadar durursak onlar bizi artan bir sıkıntı ile hiç bırakmıyor.

 

Bizi bırakmayan sıkıntı ve huzursuzlukların yerini ufak ya da büyük mutluluklarla doldurmamız gerektiğini öğreten sevgili koçumuz İrem Hanıma sonsuz teşekkürler.

Uğurcan Kaya

Mağaza Yöneticisi, Arma Seramik

İrem'le yaptığım görüşmeler kendi içsel yolculuğumu başlattı. Hedefime ulaşmak için önce kendimde iyileşme sağlamam gerekiyordu. Görüşmelerimiz güven esasına dayalı samimi sohbetler şeklinde oldu. Sorunu ve çözümü kendin bulduğun bir yöntem olduğu için kendin ne yapman gerektiğine karar veriyorsun. Bu durumda bazen kendine kendini itiraf etmen zor olsa da çözümü bulan sen olduğun için kolay uygulamaya geçiyorsun.

 

Ben beni zorlayan kişisel özelliklerim ve ilişkilerim konusunda çok zor değiştireceğimi düşündüğüm konuları Koçluk seansları ile çok kolay ve benim de inanamadığım etkide çözüme ulaştırdım. İrem'in rehberliği ile kendi katı tutumumu kolaylıkla eritmeyi başardım ve özgürleştim. İrem'in Koçluğundan çok faydalandım.

Hatice Bektaş

Çevre Mühendisi

Sayısını hatırlamadığım kadar çok ''öfke kontrolü '' ile ilgili danışmanlık almış ve seminerlere katılmıştım, bir KARADENİZ'li olarak sorunumun coğrafyamızla alakalı olduğuna inanmak üzereydim ki, İrem'le seanslara başladık. Meğer kendini sevmekle başlarmış herşey, meğer ben kendimi seviyorum ''sanıyormuşum''. Çok fazla "mış ve muşlar"la geçmiş uzunca bir süreden sonra ; hayatımda aslında bir çok şeyi çözmek yerine önce anlamaya başladık beraberce, anladıkça rahatladım. "Aslında o kadar da korkulacak bir durum yokmuş" deyip beni rahatlattığı anlar için sonsuz teşekkürler :). Kendisi önce arkadaşım, sonra yaşam koçum ve şimdi de kadim dostum olmuştur. Hala uzun süren konuşmalarımıza devam ediyoruz, uzakta olmasına rağmen her konuşmamızda ben içimde yeni Pınar'lar keşfediyorum. Keşfetmeyi öğrenmek kadar güzel birşey de yokmuş meğer :)

Not : İrem sizi dinlerken gerçekten gözünü kırpmaz , şaşırmayın :)

Pınar Memişoğlu

Repino Turizm

Mutluluk aslında hepimizin bildiğini düşündüğümüz; adı üstünde mutluluk ...Tek  kelime olmasına rağmen hayatımızın yüzde yüzünü oluşturuyor... Mutluluk Farkı ile kısacası mutluluğun kelime anlamı dışında mutluluğu bize yaşatan İrem Ülgü Orhan`a milyonlarca teşekkürler. Mutluluk Farkı eğitimi sayesinde hayatımdaki mutlulukların  daha da farkına varmaya başladım ve birşeylerin beni mutlu etmesini beklemektense ben mutlu olmak için gerçekten hayatımı hissederek yaşıyorum. En güzeli ise artık beni üzen olaylarda bile beni mutlu edecek yüzümü gülümsetecek birşeyler bulabilmem ... Mutluluk kelime anlamından çok bu kelimeyi bize yaşattığın için ,her anımızın farkına varmamızı sağladığın için teşekkürler. Seni çok ama çok seviyorummm!

Pelin Çekiç

Gökçek Makina - İhracat Müdür Yardımcısı

Please reload

 

DANIŞAN YORUMLARI

KOÇLUK, MUTLULUK EĞİTİMLERİ ve DANIŞMANLIK ALANLARDAN YORUMLAR

Telif Hakkı © 2014-2020 İrem Ülgü Orhan. Tüm Hakları Saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır. https://www.iremulgu.com/

ADRES

Kadıköy, MODA - İstanbul

​bilgi@iremulgu.com

Tel:
+90 532 606 86 47

ÜYELİK

SOSYAL MEDYA KANALLARI​​

  • Instagram - Black Circle
  • YouTube
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Vimeo - Black Circle