MUTLULUK Alıştırmaları

Günlük hayatında neler deneyimlediğini görmek ve iyi şeylerin farkında olmak için aşağıdaki 10 dakikalık egzersizleri yapabilirsin. İyi şeyleri fark etmek için 10 dakika egzersizini ayda bir yapıp çalışma ortamında görebileceğin bir yerde konumlandırman gün içinde minnettarlık duygusunu deneyimlemeni sağlar. Günü değerlendirmek için 10 dakika egzersizini de her akşam yaparak hedeflediklerini gerçekleştirme yolunda nerede olduğunu ve istediğin hayatı yaşayıp yaşamadığını daha somut olarak görebilirsin. 

Mutluluk ve Farkındalık için 10 Dakika
Mutluluk ve Minnettarlık için 10 Dakika

*Tasarımların İngilizce versiyonları Christie Zimmer'a aittir.

Kutup Değiştirme Aracı

 

Çift kutuplu bir dünyada yaşıyoruz ve her şey zıddıyla var oluyor. Korku-cesaret, cimrilik-cömertlik, soğukluk- sıcaklık.. Nasıl ki soğuk havalarda dışarıda korunmasız kaldığımızda ısınmak için hemen harekete geçiyoruz, çünkü bunu yapmazsak zarar göreceğimizi biliyoruz; duygu ve olgular konusunda da aynısını yapabildiğimizde zihinsel simyayı gerçekleştirmiş oluyoruz. Peki bunu nasıl yapacağız?

Kutup Değiştirme Aracı, bu zihinsel ve duygusal simyayı yaratmak için oluşturduğum bir araç. İlham kaynaklarım Kybalion'un kutupluluk ve Aristoteles'in denge kavramları.. Tıpkı aşırı soğuğun bedene verdiği gibi zihne rahatsızlık veren ya da yapmak istediklerini gerçekleştirmenin önünde engel yaratan duygu/olguyu isimlendirmekle başlıyoruz.

Devamı için >>

Telif Hakkı © 2014-2020 İrem Ülgü Orhan. Tüm Hakları Saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır. https://www.iremulgu.com/

ADRES

Kadıköy, MODA - İstanbul

​bilgi@iremulgu.com

Tel:
+90 532 606 86 47

ÜYELİK

SOSYAL MEDYA KANALLARI​​

  • Instagram - Black Circle
  • YouTube
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Vimeo - Black Circle